Svetielko a thera suit v TN

03.05.2015 12:40

Tommy absolvoval 2 pobyty v zariadení Svetielko v Trenčíne. Inovatívnou metódou cvičil 5 dní v týždni 3 hodiny denne. Cvičenie sa mu veľmi nepáčilo, nuž nie je to zrovna obľúbená činnosť, ale svoju úlohu v Tommyho živote hrá hlavne cvičenie a terapia, či sa to Tommymu páčilo alebo nie, cvičiť musel.

 

Po dvoch pobytoch Tommy výrazne spevnil chrbátik aj celé svalstvo a aktivovali sa aj tie svaly, ktoré doteraz nepoužíval, alebo mal zafixované zle pohybové vzorce. Tommy sa teraz vie posadiť vo viacero polohách aj vydrží pekne sedieť, aj keď nie dlho. Výrazne sa omedzilo jeho "hádzanie" sa dozadu, čo bolo časté a tiež dosť nebezpečné pre jeho hlavičku. Viacej používa rúčky aj na oporu, čo je veľmi dôležité. Hlavičku už tak moc nezakláňa ako tomu bolo doteraz a vie ju aj pekne držať v rovine. Výrazne se Tommy zlepšil aj v sociálnom kontakte a celkovej interakcii. Nechá sa pohladkať aj sám natiahne rúčku, keď chce aby sme ho hladkali. Doteraz akékoľvek dotyky mu boli nepríjemné a odvracal sa od nás. Čo niektorí naši terapueti tiež hodnotili ako možný prvok autizmu.

Tommy sa tiež začal pomaly stavať na kolienka, aj keď samotné štvornožkovanie je preňho veľmi náročné skrz problémy s koordináciou, nejaké malé náznaky už sú vidieť a my sa tešíme z dosiahnutých pokrokov.

Do Svetielka chceme chodiť pravidelne. Ideálne každých 5-8 týždňov. 2 tyždňový pobyt stojí 600eur, v cene nie je zahrnuté ubytovanie a strava. Chceme sa túto cestou veľmi poďakovať všetkým úžasným ľudom, ktorým nieje ľahostajný osud nášho Anjelika a podporili ho formou finančných darov ako aj 2% zo svojich daní. Srdečne vďaka. Keď vidíme, aké Tommy robí pokroky, je to pre nás požehnanie.