august 2014 - Kúpele Klimkovice ČR

V auguste sme strávili mesiac v liečebných kúpeľoch Klimkovice v ČR. Tommy sa za daný mesiac výrazne posunul v sociálnom vnímaní a tiež si veľmi zvykol na vodu. Sme veľmi radi, vo vode sa Tommy krásne uvoľní a aj spevní chrbátik. Výrazné pokroky nenastali, ale kúpele nám veľmi prospeli z každej možnej oblasti.

Tiež sme tu vyskúšali rehabilitačnú metódu Klim Therapy, čo je cvičenie v "oblečkoch" Therasuit, ktoré používajú centrá na Slovensku ako je Svetielko, Liberta, Renona atd. Tommy má dobré predpoklady pre absolvovanie intenzívnej rehabilitácie a môže sa vďaka terapii výrazne spevniť aj zlepšiť koordináciu tela.

 

jeseň 2014

Po návrate z kúpeľov sme zaradili medzi terapie aj hipoterapiu, kam jazdíme 2x týždenne. Tommy si na koníka zvyká a nebojí sa. Jazdu si užíva, aj keď niekedy je treba zapojiť aj mobilný telefon s obľúbenou aplikáciou a pesničkami:) Zatiaľ jazdíme poležiačky ale v rôznych polohách, čo je tiež veľmi dobré a dôležité pre pevný chrbátik a zlepšenie rovnováhy.

tiež sme opäť začali plávať 2x týždenne a Tommy je úžasný v držaní tela ako aj v sociálnom kontakte s ostatnými detičkami aj pri samotnom plávaní