pomôcky, ktoré nám uľahčujú život

letos chceme Tommymu kúpiť trojkolesový bycikel špeciálne upravený pre deti, ktoré nemajú aktívne všetky svaly. Ako aj všetky iné pomôcky není hradený poisťovňou a stojí okolo 600Eur.

 

* nastaviteľná poloha riadítka

* nastaviteľná výška sedla

* nastaviteľná poloha zadnej opierky

* nastaviteľná poloha bočných opierok do šírky a dopredu-dozadu

* možnosť vypínania a zapínania pedálovania

* možnosť fixácie nohy

* odmontovateľná tlačná tyč

* možnosť ovládania riadenia pomocou tlačnej tyče

* trojbodové upínanie hrudníka

- Poťah na sedlo na fixáciu dieťaťa na sedlo trojkolky

nahrádza klín,zabezpečí správnu polohu dieťaťa na sedadle

- Zariadenie na fixáciu nožičiek dieťaťa

zabezpečí fixáciu nožičiek na pedáloch,ako aj pod kolienkami

 

XPanda: Polohovacie zariadenie R82

sedacie polohovacie zariadenie

 

Zdravotné chodítko Mustang R82

Chodítko nám súčasne slúži ako vertikalizátor. Tommy v ňom môže stáť a do budúcna aj nacvičovať prvé krôčky. Chodítko Tomička fixuje v panvi a tiež v hrudníčku, čo mu dáva stabilnú oporu tela pre vzpriamený stoj.


 

Zdravotný kočík Stingray R82

Tento špeciálny kočík je veľmi dôležitý pre Tommyho správny vývoj, pretože fixuje jeho telíčko pre správny sed a držanie tela. Zároveň zvýši komfort pri cestovaní. Najdôležitejšie je že Tomiček bude mať lepší sociálny kontakt s okolím čo sa pozitívne odráža na jeho správaní.


Ochranná helma

Ochranné helmy ATO FORM sú veľmi účinnou prevenciou vážnych úrazov hlavy, a to prevažne u osôb s epilepsiou, kedy môžu prichádzať opakovane neočakávané záchvaty so stratou vedomia a následným pádom. Tieto prostriedky sú vhodnou ochranou aj osôb s mentálnym a kombinovaným postihnutím. Pacient vybavený helmou sa môže pohybovať slobodnejšie a zásadným spôsobom sa tak mení kvalita jeho života. Hradené poisťovňou.

 

 

Polohovacia ortéza hlavy a trupu so stolíkom

Pomôcka slúži na stabilizáciu sedu, koriguje zakrivenie chrbtice, stabilizuje postavenie hlavy.

Konštrukcia pomôcky je z pevného hliníka. Až 6-stupňové variabilné nastavenie sklonu, bez nutnosti použiť montážne náradie (mamičky zvládnu nastavenie celej sedačky komfortne, bez problémov).

Pomôcka môže byť vždy prispôsobená špecifickým potrebám pacienta. V tomto prípade bola vybavená odnímateľným stolíkom.

K dispozícii sú rôzne druhy poťahových látok a vzorov.

Indikácie:

 • nedostatočná stabilita v sede
 • neurologické postihnutia (DMO, quadruplégia...)
 • svalové postihnutia (myopatia)
 • genetické postihnutia

dodáva firma NEOPROT

hradí poisťovňa

 

Dynamická lykrová ortéza

Dynamické lykrové ortézy predstavujú nový prístup, ako zvládnuť abnormálny tonus a neurologické disfunkcie. Cieľom je zlepšiť funkčné schopnosti tela pomocou ortézy, ktorá je navrhnutá tak, aby rešpektovala individuálne potreby používateľa.

Každá ortéza je vyrábaná na mieru zo špeciálneho materiálu na báze tkaniny - LYCRA ®, ktorý zabezpečuje tesné a presné priľnutie na telo. Zvýšený tlak na určitú svalovú skupinu a zlepšenie propriocepcie pomocou tesne priliehajúcej ortézy vedie k lepšiemu uvedomeniu si časti tela, na ktorú chceme pôsobiť.

Odpor, který je vytvorený ďalšími vrstvami zosilneného materiálu, má biomechanický vplyv na zlepšenie kontroly pohybu. Rovnako dobre ako sa zlepší funkčnosť vďaka lepšiemu postaveniu, tak sa zlepší proximálna/distálna stabilita a zníži sa miera mimovoľných pohybov. Ďalšími výhodami je úľava od bolesti, zníženie pridružených reakcií a tiež jednoduchšia a kvalitnejšia fyzioterapia. Postupom času sa požadovaný efekt stane skúsenosťou (zlepšenie funkcie a kontroly pohybu) aj potom, čo bude ortéza odložená. Akoby telo samé precítilo, čo mu predtým chýbalo.

Napríklad včasné použietie dynamickej lykry na výrobu ortézy trupu pri liečbe neurologickej skoliózy často vedie k redukcii deformity bez potreby aplikácie pevného skoliotického korzetu. Dynamické lykrové ortézy je možné použiť na rôzne typy skoliózy. Nemajú negatívny vplyv na svalový tonus a sú schopné kontrolovať zakrivenie.

Dodáva firma NEOPROT

hradí poisťovňa

 

HAI HUA 

Tento domáci lekár uzdravuje podľa tradičných čínskych metód bodov JING-LUO a JIANG-FU a to spojením efektu piatich základných metód čínskej medicíny – akupunktúry, moxibucie, elektroterapie, bánkovania a magnetoterapie. Dokáže zbaviť chorého ťažkostí a problémov bez medikamentóznej liečby. Nahrádza klasickú akupunktúru, elektroliečbu i masáže. Pôsobí bez ihiel, následných bolestí a akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Prístroj HAI HUA je malý, skladný a nehlučný ľahko ovládateľný prístroj použiteľný prakticky kdekoľvek (doma, na dovolenke...). Aplikuje sa pomocou malých samolepiacich elektród. Najzvláštnejšie a najdôležitejšie na ňom je ale to, že dokáže harmonizovať činnosť orgánov a celého tela prostredníctvom čínskej hudby, presnejšie hudobných vibrácií, ktoré prechádzajú cez akupunktúrne dráhy. Túto hudbu ale ľudské ucho nie je schopné vnímať. Pomocou HAI HUA sa dosahujú naozaj vynikajúce výsledky pri aplikácii na interné, neurologické, chirurgické, ortopedické, alergické, dermatologické, pediatrické, ale aj zmyslové ochorenia.

viac info na www.noe.sk/hai-hua

cena 500EUR

 

Biolampa BIOPTRON Zepter 

Terapia svetlom BIOPTRON je svetovo patentovaná technológia. Medicínsky prístroj so špecifickou technológiou svetelného žiarenia, ktorá vydáva svetlo elektromagnetického spektra produkované bežne slnkom ale bez UV žiarenia. Je to čisté prírodné svetlo, preto je možné používať ďalšie kozmetické prípravky na pleť, aby ste dosiahli účinnejšieho liečiaceho efektu.

 • liečenie kožných chorôb
 • lieči bolesti kĺbov, svalov
 • lieči vnútorný systém človeka, pretože svetlo preníká pod kožu
 • prechladnutie, nádcha, kašel
 • akné a ťažkosti s pleťou
 • dodáva vitalitu a zdravie
 • obnovuje biosystém človeka

cena 200EUR

 

Lehátko do vane REPO

Polohovacie lehátko je viacúčelové. Hlavné použitie je vo vani pri kúpaní dieťaťa. V kombinácii s pracovným stolčekom tvorí tiež vhodne uspôsobené detské "pracovisko". Je možnosť fixácie hlavy pomocou pásu so suchým zipsom. Je vyrobené z POP materiálu: nerezové, nepoškodzuje povrch vane a je pochopiteľne zdravotne nezávadné. Je doplnené pútkom pre zavesenie nad vaňu. Súčasťou sú popruhy k uchyteniu nepokojného dieťaťa a je preto možné ho využiť i iným spôsobom, napr. pri sedení alebo odpočinku. Súčasným stlačením oboch kolíkov uvoľníme zaisťovací mechanizmus a pohybom opierky nahor alebo dole nastavujeme polohu opierky chrbta alebo nôh.

Rozmery: základňa lehátka 370 x 690 mm, výška operadla 600 mm, dĺžka sedacej časti 300 mm, nosnosť 35 kg, hmotnosť 5 kg

 

hradené poisťovňou

 

Rehabilitačný válec

BOBATH VALEC na cvičenie - predáva sa v rôznych veľkostiach, v priemeroch od 20 do 40 cm, dĺžka asi 1m, môžete si objednať vo firme: https://www.nabytek-ostrava.cz/fotogalerie-2.html…
ceny:
valec s priemerom 20cm 2640 Kč
valec s priemerom 25cm 2830 Kč
valec s priemerom 30cm 3816 Kč
valec s priemerom 35cm 3918 Kč
valec s priemerom 40cm 4148 Kč
Môžete si vybrať farbu, vo vnútri je drevené jadro. Poštovné je v cene, vrátane zaslania na Slovensko a dá sa dokonca platiť na Slovensku (neviem či dobierkou alebo na účet).
Kontakty: Milan Dluhoš, 00420 774 884 888, calounictvi2010@seznam.cz alebo mail uvedený na stránke firmy
Táto firma je z Ostravy a dodáva valce pre rehabilitačné centrum v Ostrave.

 

Fit lopta

na fitlopte cvičíme denne balanc a rovnováhu aj iné cviky na spevnenie tela